Jak odzyskać hasło do profilu zaufanego

Jak odzyskać hasło do profilu zaufanego

Facebook dodał nową funkcję bezpieczeństwa, która pozwala odzyskać hasło do konta, jeśli nie możesz go zapamiętać. Nazywa się Trusted Contacts, i działa jak dwustopniowe uwierzytelnianie.

Nowa opcja odzyskiwania hasła opiera się na zaufanych kontaktach – osobach, które mają Twój adres e-mail lub numer telefonu. Ci znajomi mogą wysłać Ci kod, którego użyjesz do zresetowania hasła.

Zweryfikuj swoją tożsamość

Możesz być w stanie odzyskać hasło do profilu zaufanego poprzez weryfikację swojej tożsamości. Oznacza to, że będziesz musiał udowodnić, że masz dostęp do urządzenia i połączenia internetowego, o którym Facebook wie, że z niego korzystasz.

Na przykład, mógłbyś mieć paszport lub prawo jazdy, które jest ważne w twoim kraju. Musiałbyś wtedy zrobić jego zdjęcie i wysłać je do nas. Otrzymanie odpowiedzi może potrwać kilka dni, ale powinieneś być w stanie odzyskać swój profil zaufany.

Weryfikacja tożsamości jest krytycznym procesem dla instytucji finansowych i innych organizacji, ponieważ odgrywa rolę w działaniach typu Know Your Customer (KYC) i przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Pomaga również zapobiegać atakom przejęcia konta i innym formom oszustw, a także jest niezbędna do oceny ryzyka klienta w erze cyfrowej.

Weryfikacja odbywa się poprzez zbadanie dokumentów tożsamości, wykorzystanie uwierzytelniania biometrycznego oraz przyjrzenie się cyfrowemu śladowi użytkownika. W idealnym przypadku należy to połączyć z wzbogacaniem danych, aby zapewnić wiarygodne i kompleksowe wyniki.

Jedną z najpopularniejszych form weryfikacji jest porównanie twarzy, gdzie żywy obraz twarzy użytkownika jest porównywany z jego dokumentem tożsamości. Oprócz szybkości i skuteczności, ten rodzaj weryfikacji eliminuje możliwość posługiwania się przez użytkownika podrobionym lub sfałszowanym dokumentem tożsamości.

Proces może również obejmować nadzór człowieka, gdzie specjalista będzie obecny i sprawdzi wyniki pod kątem dokładności. Jest to często stosowane jako dodatkowa warstwa bezpieczeństwa dla nowych kont, gdzie ryzyko kradzieży tożsamości jest wysokie. Jest to również niezbędny krok dla celów zgodności KYC i AML, ponieważ może pomóc firmom w wykryciu podejrzanych transakcji, zanim się wydarzą.

Zmień swój numer telefonu

Numer telefonu to seria cyfr, które służą do identyfikacji dzwoniącego i połączenia go z rozmówcą. Można je znaleźć w telefonach stacjonarnych, komórkowych i innych urządzeniach. W Stanach Zjednoczonych numer telefonu zawiera kod kraju, numer kierunkowy, prefiks telefoniczny oraz numery linii.

W zależności od urządzenia, numer telefonu może zawierać nawet wiele innych informacji, w tym wskaźnik siły sygnału komórkowego i lokalizację GPS. Numer telefonu może być również pierwszą rzeczą, jaką zobaczysz na wyświetlaczu po otwarciu iPhone’a lub iPada.

Najlepszym sposobem na zmianę numeru telefonu jest zalogowanie się na konto Apple i wybranie z paska menu opcji Password & Security. Zobaczysz wtedy sekcję dla zaufanych numerów telefonów. Dodanie dodatkowego numeru telefonu pomoże Ci odzyskać hasło do profilu zaufanego w przypadku, gdy go zapomnisz lub zgubisz.

Najbardziej imponującą rzeczą w tej funkcji jest to, że działa ona dla każdego typu telefonu, od iPhone’a po najnowsze urządzenie z systemem Android. Korzystanie z tego zabezpieczenia pozwoli Ci uniknąć ryzyka zablokowania Apple ID i utraty dostępu do zdjęć, filmów i innych treści. Najlepsze jest to, że konfiguracja zajmuje tylko kilka sekund.

Złóż wniosek o przedłużenie

Jeśli potrzebujesz złożyć wniosek o przedłużenie, możesz to zrobić online poprzez system przedłużania na swoim koncie Campus Connect. Użycie tego systemu do złożenia wniosku jest mądrym posunięciem, ponieważ ułatwi zespołowi ds. rozszerzeń śledzenie Twojego wniosku i zapewni Ci lepszą obsługę.

Po wypełnieniu wniosku, zobaczysz wiadomość e-mail z potwierdzeniem i będziesz mógł zobaczyć swój wynik w sekcji Moje aplikacje w swoim portalu online. Powinieneś otrzymać wynik w ciągu kilku godzin, ale w niektóre dni może to potrwać nieco dłużej.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, upewnij się, że włączyłeś dwuskładnikowe uwierzytelnianie na swoim koncie na Facebooku. Jest to zabezpieczenie, które wyśle Ci kod na telefon lub przeglądarkę, gdy ktoś będzie próbował się zalogować używając błędnego hasła. Warto też zapisać się na powiadomienia z serwisu, aby nie przegapić ważnych informacji. Wreszcie, jest nowa funkcja, która pozwala wybrać od trzech do pięciu zaufanych przyjaciół, którzy mogą Ci pomóc, jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować pomocy. Otrzymają oni wiadomość e-mail z prośbą o podanie danych kontaktowych i będą mogli odzyskać Twoje dane uwierzytelniające, jeśli będziesz ich potrzebować.

Resetuj swoje hasło

Kiedy resetujesz swoje hasło do profilu zaufanego, warto wybrać nowe, które jest unikalne i bezpieczne. Dzięki temu nikt inny nie będzie miał dostępu do Twojego konta.

Resetowanie hasła za pośrednictwem zaufanego urządzenia jest najprostszym sposobem. Jest to również o wiele szybsze niż przechodzenie przez ten proces online.

Po wybraniu zaufanego urządzenia wystarczy zalogować się za pomocą swojego Apple ID i stuknąć przycisk Resetuj hasło. Proces powinien potrwać kilka sekund. Jeśli tak się nie stanie, być może będziesz musiał skontaktować się z przedstawicielem Apple, aby uzyskać pomoc.

Możesz także zresetować hasło za pomocą aplikacji Wsparcie Apple na pożyczonym urządzeniu Apple lub za pomocą aplikacji na komputerze Mac, która wymaga zalogowania się do Apple ID. Proces ten może jednak trwać dłużej niż resetowanie hasła za pośrednictwem zaufanego urządzenia lub w Internecie.

Jeśli używasz urządzenia Apple do zresetowania hasła do profilu zaufanego, przed rozpoczęciem procesu upewnij się, że ustawiłeś kod dostępu (lub hasło na komputerze Mac). Kod będzie potrzebny do wejścia na ekran resetowania hasła.

Facebook obsługuje wiele metod odzyskiwania konta, w tym zaufane urządzenia, alternatywne adresy e-mail i numery telefonów oraz klucze odzyskiwania. Każda metoda oferuje swoje własne zalety i wady, więc należy dokładnie rozważyć, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie.

Na przykład, Facebook niedawno wprowadził funkcję, która pozwala wybrać do trzech najbliższych przyjaciół, aby otrzymać kody bezpieczeństwa, gdy potrzebujesz pomocy w dostępie do konta. Jest to podobne do dawania klucza do domu najlepszemu przyjacielowi na wakacjach — możesz polegać na tych zaufanych przyjaciołach, którzy pomogą Ci odzyskać konto, gdy będziesz miał problemy.

Po wybraniu kontaktów, Facebook wyśle każdemu z nich kod bezpieczeństwa, którego mogą użyć do odzyskania konta. Po otrzymaniu kodów, wprowadź je w odpowiednie pola na stronie resetowania hasła. Po zakończeniu procesu, możesz ustawić nowe hasło do swojego konta.

Niektóre z tych opcji mogą być nieco trudniejsze w użyciu, ale są świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie pamiętają swojego hasła. Dobrym pomysłem jest również przechowywanie hasła w bezpiecznym miejscu na wypadek, gdybyś kiedykolwiek musiał je odzyskać.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Jak odzyskać swój numer telefonu
Czytaj Dalej

Jak odzyskać swój numer telefonu

Jeśli niedawno przeniosłeś się do nowego operatora i straciłeś swój stary numer telefonu, jest kilka sposobów, aby go…
Jak odzyskać hasło na Facebooku
Czytaj Dalej

Jak odzyskać hasło na Facebooku

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem na Facebooku, czy doświadczonym użytkownikiem, możliwe jest, że od czasu do czasu…
Jak odzyskać hasło do poczty
Czytaj Dalej

Jak odzyskać hasło do poczty

Jeśli zapomniałeś hasła do poczty, możesz nie mieć dostępu do swojego konta e-mail. Możesz jednak odzyskać hasło do…