Czym są pozabankowe karty kredytowe, zyskujące na popularności?

Nowością na rynku finansowym są bez wątpienia pozabankowe karty kredytowe. Tego typu karty można otrzymać bezpośrednio od instytucji pozabankowej, by mieć pewność, że gotówka jest zawsze pod ręką.  Karty te są swoistym ukłonem instytucji pozabankowych w stronę klienta, który nie może ubiegać się o dodatkowe środki w tradycyjnym banku. Tak więc czym jest pozabankowa karta kredytowa?

Czym jest pozabankowa karta kredytowa?

Pozabankowa karta kredytowa jest stosunkowo nowym produktem na rynku finansowym, który niezwykle szybko zyskuje sobie coraz to większą popularność. Choć rozwiązanie to pojawiło się od niedawna, to obecnie funkcjonuje ono jako alternatywa dla klasycznej karty kredytowej, która wydawana jest przez banki. 

Dzięki temu możliwości otrzymania pozabankowej kredytówki są o wiele łatwiejsze i szybsze. Firmy pożyczkowe zwykle cechują się mocno liberalną polityką wobec swoich klientów. Nie da się ukryć, że muszą oni ponieść często większe koszty, jednak w zamian za to instytucje pozabankowe decydują się na podjęcie nieco większego ryzyka. 

Warto również wiedzieć, że pozabankowa karta kredytowa działa bardzo podobnie do tej, którą oferują nam banki. Firmy pożyczkowe często wymagają jednak dokonania minimalnej spłaty w wyznaczonym terminie, a z reguły jest on krótszy niż w przypadku kart bankowych. Co więcej, największą różnicą jest to, że pozabankowe karty kredytowe mogą nie mieć okresu bezodsetkowego. W praktyce mogą więc one nieco droższe i pod względem opłat mogą przypominać pożyczki chwilówki. 

Niemniej jednak wielu klientów instytucji pozabankowych decyduje się na korzystanie z nich, gdyż mogą otrzymać je w bezproblemowy sposób, a co więcej gotówka zawsze będzie na wyciągnięcie portfela.

Kto może skorzystać z pozabankowej karty kredytowej?

Pozabankowa karta kredytowa to produkt finansowy, z którego może skorzystać niezwykle szerokie grono osób, nawet jeśli mają problemy z utrzymaniem płynności finansowej lub nie posiadają odpowiedniej zdolności kredytowej. Firmy pożyczkowe mają o wiele przystępniejsze zasady ich przyznawania, a nawet negatywny wpis w BIK nie przekreśla szansy na jej otrzymanie. 

Warto jednak pamiętać, że mimo niezwykle łagodnej polityki kredytowej, instytucje pozabankowe w dalszym ciągu stawiają swoim klientom minimalne wymagania. Najczęściej odnoszą się one do wieku, a także posiadania stabilnego źródła dochodu, choć nie zawsze musi być to umową o prace. Tak więc kto może otrzymać i korzystać z pozbankowej karty kredytowej? Otóż każdy kto:

  • osiągnął minimalny próg wiekowy- zwykle jest to konieczność ukończenia 18 lat, choć niektóre instytucje pozabankowe mogą wymagać ukończenia 21 roku życia.
  • posiada polskie obywatelstwo i polski adres zameldowania
  • posiada ważny dokument potwierdzający tożsamość
  • posiada osobiste konto w banku
  • nie ma żadnych zobowiązań w stosunku do pożyczkodawcy, który wydaje pozabankową kartę kredytową


Podobne tematy
0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like