Jak odzyskać dane z karty SD

Jak odzyskać dane z karty SD

Jeśli stracisz pliki z karty SD, może to być bardzo stresujące. Ale na szczęście, można łatwo odzyskać utracone dane.

Najlepszym sposobem na to jest użycie oprogramowania do odzyskiwania danych. To oprogramowanie pomoże Ci odzyskać usunięte pliki z karty SD.

Deleted Files

Czy przypadkowo usunąłeś pliki z karty SD, lub Twoja karta SD została fizycznie uszkodzona, możliwe jest odzyskanie danych z karty SD. Proces jest prosty i można go wykonać za pomocą darmowego oprogramowania lub płatnych rozwiązań.

Kiedy usuwasz pliki, system operacyjny usuwa link do tych danych i oznacza przestrzeń, gdzie był przechowywany jako wolny do użytku. Jednak rzeczywiste dane pozostają na urządzeniu pamięci masowej, dopóki nie zostaną na nim zapisane nowe dane.

Jeśli kiedykolwiek utraciłeś pliki z karty SD, która była podłączona do komputera Mac, być może zastanawiasz się, jak je odzyskać. W rzeczywistości komputery Mac mają ukryty folder Trash, który często pozwala przywrócić usunięte pliki z zewnętrznej karty pamięci.

Aby uzyskać dostęp do folderu Trash na komputerze Mac, otwórz Findera i przejdź do katalogu głównego karty SD. Kliknij ikonę Kosza w Docku, aby ujawnić wszystkie usunięte pliki na karcie SD.

Gdy masz już listę plików do odzyskania, kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z nich i wybierz “Umieść z powrotem”. Lub przeciągnij i upuść każdy plik na Pulpit lub do folderu, gdzie należy.

Należy również rozważyć stworzenie kopii zapasowej karty SD na wypadek, gdyby oryginalne pliki stały się niemożliwe do odzyskania z powodu formatowania lub uszkodzenia fizycznego. Możesz to zrobić, kopiując je na inny dysk lub do usługi przechowywania w chmurze, dzięki czemu nie stracisz żadnych ważnych informacji.

Alternatywnie możesz uruchomić skanowanie z wiersza poleceń, aby zidentyfikować wszelkie pliki, które mogły zostać przypadkowo usunięte z karty SD. Można to zrobić za pomocą Terminala (Finder > Applications > Utilities).

Najlepszym sposobem na odzyskanie usuniętych plików z karty SD jest użycie oprogramowania do odzyskiwania danych. Programy te mogą wykorzystać sposób nowoczesne systemy operacyjne i urządzenia mobilne obsługi usuwania plików, aby znaleźć dane, które zostały usunięte przez pomyłkę lub inaczej. Mogą one również skanować w poszukiwaniu trwale usuniętych plików, które nie zostały nadpisane przez nowe dane.

sformatowany

Jeśli karta SD została sformatowana, można użyć narzędzia do odzyskiwania danych, aby przywrócić pliki z niego. Należy jednak pamiętać, że formatowanie może całkowicie wymazać wszystkie pliki na urządzeniu. Dlatego szanse na odzyskanie plików są bardzo małe.

Co więcej, powinieneś również unikać używania karty SD z innymi urządzeniami, dopóki nie odzyskasz z niej z powodzeniem danych. Zmniejszy to ryzyko utraty większej ilości danych w przyszłości i pomoże Ci przedłużyć żywotność karty SD.

Kolejną rzeczą, o której powinieneś pamiętać, jest regularne tworzenie kopii zapasowej karty SD. Pozwoli to zapobiec jej sformatowaniu w pierwszej kolejności i ułatwi proces odzyskiwania danych w przyszłości.

Gdy karta SD zostanie sformatowana, będziesz potrzebował niezawodnego oprogramowania do odzyskiwania danych, aby odzyskać z niej pliki. Na szczęście EaseUS Data Recovery Wizard może pomóc Ci odzyskać pliki szybko i łatwo.

Aby rozpocząć, uruchom program i podłącz kartę SD do komputera. Wybierz system plików, z jakim została sformatowana – exFAT, FAT32 lub NTFS.

Następnie wybierz przycisk “Scan”, aby rozpocząć proces skanowania. Po zakończeniu skanowania na ekranie pojawią się wszystkie wyniki.

Po wyświetleniu wszystkich zeskanowanych plików, możesz je podejrzeć, a następnie wybrać te, które chcesz odzyskać. Po zakończeniu procesu skanowania, kliknij “Odzyskaj”.

Spowoduje to przywrócenie wszystkich utraconych plików ze sformatowanej karty SD. Ponadto, program może również odzyskać pliki z wielu innych nośników pamięci, takich jak zewnętrzne dyski twarde, pamięci flash USB, kamery, aparaty cyfrowe i inne. Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest w 100% bezpieczne i wolne od wirusów, złośliwego oprogramowania i wtyczek.

Corrupted

Karta SD to niesamowity kawałek technologii, który pozwala na przechowywanie wielu danych na małej przestrzeni. Jednak, jak wszystkie urządzenia cyfrowe, karty SD mają ograniczoną żywotność. Mogą szybko ulec uszkodzeniu lub uszkodzeniu, co uniemożliwia dostęp do przechowywanych danych.

Ważne jest, aby zrozumieć, jak zidentyfikować, kiedy karta SD jest uszkodzona, zanim całkowicie straci wszystkie zapisane dane. Ważne jest również, aby wiedzieć, jak odzyskać dane, jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji.

Częstym znakiem, że karta SD jest uszkodzona jest, gdy pokazuje folder z plikami, które nie są widoczne w eksploratorze plików komputera lub widzisz komunikat o błędzie, gdy próbujesz otworzyć folder. Te objawy są zazwyczaj wynikiem problemu ze sprzętem lub sterownikami, ale czasami mogą również wskazywać na poważniejszy problem z danymi.

Inne oznaki, że karta SD jest uszkodzona obejmują pliki pokazujące się jako ukryte i błędy odczytu/zapisu, które nie ustępują po naprawieniu problemu. Jeśli te znaki są obecne, a następnie program do odzyskiwania danych może być najlepszym rozwiązaniem dla odzyskania brakujących lub niedostępnych plików.

Niektóre pakiety oprogramowania są przeznaczone do badania karty SD bit po bicie, badając całą strukturę dysku, aby spróbować odzyskać pliki, które mogą być ukryte lub w inny sposób niedostępne dla standardowych narzędzi zarządzania dysku. Programy te często robią przyzwoitą pracę odzyskując dane częściowo lub całkowicie, choć nie mogą dokonać cudów.

Innym pomocnym narzędziem do naprawy kart SD jest CHKDSK narzędzie wiersza poleceń, które mogą być używane do sprawdzenia systemu plików dla fizycznych i logicznych błędów, które są prawdopodobnie przyczyną uszkodzenia SD. Jest to świetny pierwszy krok do naprawy każdej karty SD, która nie działa poprawnie, i można to zrobić w krótkim czasie.

Jeśli próbowałeś tych rozwiązań, ale nie były w stanie przywrócić utracone pliki, należy rozważyć podjęcie karty SD do profesjonalnego centrum odzyskiwania danych o pomoc. Będą mieli zasoby, aby odzyskać swoje dane i uzyskać je z powrotem do Ciebie tak szybko, jak to możliwe.

Lost Data

Karty SD to świetny sposób na rozszerzenie przestrzeni dyskowej. Można je znaleźć w aparatach cyfrowych, smartfonach i innych urządzeniach. Jednak mogą być podatne na utratę danych, jeśli zostaną sformatowane lub usunięte.

Na szczęście, pliki, które zostały usunięte nie są trwałe straty, i mogą być odzyskane z pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych. Oprogramowanie zasadniczo wykorzystuje sposób, w jaki systemy operacyjne i aplikacje obsługują usuwanie plików. Kiedy plik jest usuwany, system operacyjny usuwa swoje powiązanie z tymi danymi i oznacza to miejsce jako wolne, dopóki miejsce przechowywania nie zostanie nadpisane nowymi informacjami.

Niektóre programy, takie jak Disk Drill, mogą nawet odzyskać dane z kompaktowych kart flash. Są one podobne do kart SD, ale wykorzystują inną technologię i mają mniejsze chipy pamięci.

Ogólnie rzecz biorąc, należy zachować ostrożność podczas korzystania z tego typu narzędzia, ponieważ może on nadpisać dane na karcie. Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec jest upewnienie się, że karta SD, którą odzyskujesz, nie jest w użyciu, gdy oprogramowanie jest uruchomione.

Po zakończeniu skanowania, można wyświetlić podgląd wszelkich plików, które zostały znalezione i wybrać te, które chcesz odzyskać. Wybranie plików, które chcesz przywrócić, spowoduje przeniesienie ich do kolejki odzyskiwania.

Następnie możesz kliknąć przycisk “Odzyskaj”, aby rozpocząć przywracanie ich na dysk twardy. Oprogramowanie do odzyskiwania poprosi Cię również o określenie bezpiecznego miejsca docelowego do przechowywania danych.

Przy wyborze miejsca docelowego, upewnij się, aby wybrać folder, który nie jest na karcie SD, którą odzyskujesz. Zapewni to, że aplikacja nie nadpisze żadnego z plików, które próbujesz przywrócić.

Ostatecznie dane utracone w wyniku wypadku lub korupcji można łatwo przywrócić za pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych. Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi, ale warto wybrać takie, które jest niezawodne i łatwe w użyciu. Zapewni to, że Twoje cenne zdjęcia i filmy zostaną przywrócone do Ciebie bezpiecznie i szybko.

Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like